Ligi piłkarskie OKF: Wyniki Gwoździem wyryte

GWOŹDZIEM WYRYTE

Planowe zwycięstwa faworytów i zacięte spotkania pomiędzy drużynami ze środka tabeli (z jednym małym wyjątkiem) – tak w skrócie można określić to co w piątkowe popołudnie i wieczór działo się na łapskim Orliku.

W końcu z marazmu otrząsnęła się Paczka Gwoździ i powoli wygrzebuje się z dołu tabeli. Po pełnym dramaturgii i zwrotów akcji meczu pokonała ubiegłorocznego mistrza ligi – Drink Team. Od 0:2 do 3:2, piękny zryw zakończony happy endem dla (jak to zwykło się tytułować Paczkę w kręgach okaefoskich) „Nierdzewnych”. Już przed meczem można było zakładać, że Na Luźno nie będzie w stanie wygrać swojego spotkania. Wszystko dlatego, że w kadrze meczowej mieli jedynie… pięciu zawodników. Gra przez pełne 30 minut w osłabieniu nie mogła skończyć powodzeniem. Efekt? 1:4. To i tak chyba najniższy wymiar kary, jaki mogli wymierzyć zawodnicy Nowych Piekut, którzy niepostrzeżenie, po cichu, włączyli się do walki o tryumf w rozgrywkach. Czas pokaże na ile skutecznie.

Na Luźno można jedynie pogratulować wciśnięcia honorowej bramki. Prawdziwą truskawką na torcie, à la Tomasz Hajto, okazał się pojedynek Smacku Ziemniaka z Podwórkową Piłką. Przed meczem wydawało się, że faworyt spotkania jest klarowny, jednak boisko szybko zweryfikowało ten pogląd. Po 20 minutach pachnie sensacją – Smack prowadzi 2:5! Po kolejnych 8 minutach Podwórkowa już na prowadzeniu – 6:5, a do końca jeszcze trochę czasu. Ostatecznie skończyło się remisem 6:6 i trzeba przyznać, ze to najsprawiedliwszy ze sprawiedliwych* wyników jakie mogły paść w tym spotkaniu. Easy Nerv – Aby do Przerwy – zasadniczo mecz bez historii, gładkie 0:9, co właściwie nie szokuje, w końcu spotkały się ze sobą drużyny czerwonej latarni i aktualnego lidera ligi. Mecz bez historii, ale… z jednym wyjątkiem – golem na 0:3 strzelonym bezpośrednio z rzutu rożnego. Kto mógł tak ukłuć? Tylko Adam Perkowski. Duża KLASA!

Kolejne trzy punkty dopisuje sobie młodzież z Dream Team i potwierdza, że jest największą sensacją rozgrywek, w dalszym ciągu z realną szansą na zdobycie tytułu. A co z ich rywalami, FC Szwagrami? Po porażce umacniają się na przedostatnim miejscu w tabeli. Odnotujmy, że wszystkie pięć bramek dla „Dreamu” strzelił Piotrek Ożarowski – na ten moment niekwestionowany lider klasyfikacji strzelców. Całkiem nieźle jak na debiut w rozgrywkach, prawda? W meczu na szczycie Ale Grają pokonali Amarenę i dzięki zwycięstwu przesunęli się na drugie miejsce w tabeli. Porażka nie przekreśla jednak szans Amareny w walce o tytuł, i podobnie jak 6 innych ekip, będzie ona biła się o tytuł mistrzowski do ostatniej kolejki.

Oj, emocji na łapskim Orliku z pewnością nie zabraknie do końca września. W meczu zamykającym 7. kolejkę również obyło się bez większych niespodzianek i finalista poprzedniej edycji rozgrywek – A Jednak, pewnie, choć nie bez problemu, pokonał Konia 4:1. Brawa za nieustępliwość, ale „Stajennym” brakuje jakości i nie wszystkie wady da się przysłonić ambicją i wolą walki.

*”masło maślane” zamierzone 😉

(A.P.)

[singlepic id=1385 w=320 h=240 float=center]

Pojedynek zespołów kat. szkół podstawowych Power Team – FC Coca Cola

Wyniki rozgrywek szkolnych Wakacyjnej Ligi Piłkarskiej im. Bohaterskich Dzieci Polskich -2014