Mamy swój dzień świętowały sportowo. Ach – co to była za zabawa

Na zorganizowany, 26 maja, w  piątkowy wczesny wieczór,  przez Ośrodek Kultury Fizycznej w Łapach – ,,Sportowy Dzień Mam,,  przybyły zespoły mam z łapskich przedszkoli. Oczywiście paniom towarzyszyli mężowie oraz dzieci. W sumie, łapski stadion, zapełnił się kilkoma setkami ludzi, którzy mamy nadzieję, nie nudzili się ni chwili.
[singlepic id=2062 w=320 h=240 float=center]
Główne bohaterki dnia, zorganizowane w drużyny przedszkoli, rywalizowały ze sobą w przeróżnych konkurencjach. Były nimi  np. pokonanie typowych ,,codziennych przeszkód,, takich jak szybkie ubieranie się, ubieranie dziecka, pranie, przygotowywanie kolacji itp., poprzez typowe mecze piłkarskie nietypową piłką, przeciąganie liny, konkurencje sprawnościowe oraz wieńcząca całość sztafeta złożona z 13 uczestniczek wspartych dziećmi, w której pałeczkę sztafetową zastąpiła damska torebka.
Było bardzo wesoło, bardzo sportowo, bardzo przyjaźnie i bardzo fajnie …chociaż jeszcze 15 min. przed rozpoczęciem imprezy padał deszcz, to punktualnie z jej rozpoczęciem wyszło piękne słońce, które towarzyszyło już do samego końca.
Piękny, jakże wzruszający moment nastąpił podczas wręczania  wszystkim mamom  róż i wspólnego pozowania do pamiątkowych fotografii,  już ze swoimi pociechami, które nie mogły  doczekać  się przerwania nawet krótko trwającej rozłąki z mamami.
W rywalizacji sportowej, po raz kolejny padł wynik nierozstrzygnięty – remis. Jak one to robią? – tego nie wie nikt
Liczne rzesze dzieciaków  przybyłych najczęściej w towarzystwie rodziców nie narzekały na brak zajęcia. ,,Tajemnicza Wyspa Skarbów,, przygotowana na boisku do plażowej piłki siatkowej a w nim przysypane setki gadżetów, skutecznie skoncentrowały ich działalność  poszukiwawczą, tym bardziej, że znalezione skarby można było zabrać ze sobą. Baloniki, bańki, klocki, układanki, malowanki, dmuchane boisko – wszystko to sprawiało, że czas minął bardzo szybko ale jakże przyjemnie.
(OKf)
Sportowy Dzień Mam przygotowywany jest wspólnie z łapskimi przedszkolami nr. 1 nr. 2 oraz przedszkolem katolickim.
Bardzo dziękujemy grupie animatorów z Centrum Integracji Społecznej w Łapach, którzy utworzyli dziecięce miasteczko zabaw i spowodowali, że godziny zamieniły się w minuty.
Brakuje nam słów, aby podziękować panu Danielowi Łapińskiemu – ,,NORIS,, za ufundowanie setek pamiątkowych gadżetów, które wypełniły ,,Wyspę Skarbów,,.
Pięknie kłaniamy się pani Agnieszce  Roszkowskiej z łapskiej  kwiaciarni przy  Plac Niepodległości 4 – za coroczne fundowanie pięknych róż
Foto: Duża ilość fotografii znajduje się na naszym Facebookowym koncie