Piłkarki nożne z Gimnazjum nr 1 w Łapach drugie w województwie!

26 maja 2013 r. w Białymstoku odbył się finał wojewódzki Turnieju Coca-Cola Cup 2013, w którym uczennice Gimnazjum Nr 1, trenujące na co dzień w drużynie „Orlik Champions”, zdobyły srebrny medal! Zespół bez problemów przeszedł trzy rundy eliminacyjne – w Surażu, Poświętnym i Łapach, a następnie fazę grupową finałów wojewódzkich zajmując pierwsze miejsce w grupie i osiągając wyniki:

Gimnazjum Nr 1 Łapy – Gimnazjum Słobódka 3:3

Gimnazjum Mońki – Gimnazjum Nr 1 Łapy 0:1

Zespół Szkół Poświętne – Gimnazjum Nr 1 Łapy 0:1

Meczu półfinałowy, w którym dziewczęta zmierzyły się z zawodniczkami Gimnazjum w Jaświłach, również okazał się zwycięski i zakończył się wysokim wynikiem:

Gimnazjum Nr 1 Łapy – Gimnazjum Jaświły 3:0.

W emocjonującym finałowym spotkaniu zawodniczki „Orlik Champions” uległy rywalkom z Zespołu Szkół w Brańsku 0:2. To był jedyny mecz w całej edycji turnieju, który zawodniczki z Łap przegrały.

Za udział w finale dziewczęta otrzymały stroje piłkarskie, a za miejsce na podium medale, dyplom i piękny puchar.

[singlepic id=996 w=320 h=240 float=]

Skład drużyny: Aleksandra Rząca, Ewa Karpowicz, Angelika Prószyńska, Maria Łapińska, Paulina Łapińska, Izabela Perkowska, Dominika Goździk, Klaudia Gwoździej, Agnieszka Trojanowska, Karolina Kul.