Sezon kolarski na półmetku

Dzieje się w kolarstwie górskim, oj dzieje się. Coraz więcej łapskich rowerzystów próbuje swoich sił w maratonach rowerowych MTB w kolarstwie górskim. Andrzej i Dawid Gąsowscy, o których pisaliśmy na początku sezonu bardzo dobrze radzą sobie w Merida Mazovia MTB Marathon 2012. W ostatnim starcie, który miał miejsce w niedzielę 29 lipca w Supraślu Andrzej zajął II miejsce w swojej kategorii, Dawid III. W klasyfikacji generalnej Dawid zajmuje trzecie miejsce w swojej kategorii, Andrzej czwarte. Drużynowo team obu zawodników TRIUMPH-ADLER POLAND MISTRAL zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Trzeba dodać, że rywalizacja jest bardzo zacięta, gdzie wraz z nimi ścigają się także zawodowcy. W Supraślu startowali także inni łapianie: Andrzej Dworakowski reprezentujący Refleks Bike Team zajął 22 miejsce w swojej kategorii, Michał Bojarczak MAPEI 15 miejsce, Tomasz Staturski Fitness Club Metamorfoza Łapy 10 miejsce i Andrzej Gwoździej, który na dystansie 55 km był 68. Na Podlasiu rozgrywany jest także cykl maratonów kresowych w MTB kolarstwie górskim. W Łomży Dawid Gąsowski zajął II miejsce w klasyfikacji generalnej na dystansie półmaraton, Tomasz Staturski reprezentujący ŁTR PELETON ŁAPY VI miejsce, Tomasz DĄBROWSKI APG-PELETON XVI miejsce.