Srebrna ,,Jedynka,,

Dnia 25.03.2015 r. w Szkole Podstawowej nr 47 w Białymstoku odbył się
Finał Igrzysk Energa Basket Cup Woj. Podlaskiego w mini koszykówce dziewcząt.   Dziewczęta z SP 1 Łapy wywalczyły srebrne medale i zostały wicemistrzyniami Podlasia. W pierwszym meczu gospodynie z SP 47 Białystok wygrały z SP 45 Białystok 60:35. W drugim meczu po ładnej grze dziewczęta z SP 1 Łapy łatwo wygrały z SP 3 Zambrów 61:25. Smutna to była radość, w tym meczu straciliśmy 3 podstawowe zawodniczki, Julia Brzozowska nasza najskuteczniejsza zawodniczka skręciła staw skokowy na początku 3 kwarty, a Julia Roszkowska i Zuzanna Lawendowska odniosły poważne urazy palców u rąk.

Po 3 latach przygotowań w najważniejszym dniu taki pech! Po cichu Jedynka liczyła na mistrzostwo i wyjazd na MP do Gdańska, wcześniej na turniejach z drużyną SP 47  mieliśmy 2 wygrane i 1 porażkę.
Pomimo tych przykrych kontuzji w finale nasze dziewczęta bardzo zielnie walczyły i po 1 kwarcie wygrywały 5:4, po regulaminowych zmianach pierwszych piątek jeszcze udało się wyjść na prowadzenie 11:7, potem przeciwniczki wzmocniły obronę i było już bardzo trudno ze zdobywaniem punktów, po 2 kwartach meczu SP 47 Białystok prowadziła 18:11. Łapianki ambitnie walczyły, grały dobrze w obronie, ale bez 3 kontuzjowanych skutecznych zawodniczek straciły swoją moc w zdobywaniu punktów, mecz zakończył się wygraną białostoczanek 32:14.
Trzeci rok z rzędu przegrywamy z SP 47 Białystok w walce o mistrzostwo Podlasia, dziewczęta z tej szkoły w ubiegłym roku zdobyły Mistrzostwo Polski, a rok wcześniej wicemistrzostwo Polski szkół podstawowych. Porażki finałowe z takimi mistrzyniami to nie ujma, to duży i poparty systematyczną pracą sukces łapskiej mini koszykówki, podopieczne trenera Jacka Łapińskiego już 12 raz zagrały w finale woj. podlaskiego, 3 razy zdobyły mistrzostwo, 7 razy były drugie, raz były trzecie i raz czwarte. Gratulujemy srebrnego medalu drużynie i trenerowi!
Wicemistrzostwo wywalczyły; (na zdjęciu stoją od lewej); Aleksandra Łapińska, Julia Roszkowska, Wiktoria Borowska, Zuzanna Lawendowska, Aleksandra Cimoch, Wiktoria Rutkowska, Kinga Komar, Karolina Warpechowska i Zuzanna Boguska, siedzą od lewej; Julia Jabłońska, Małgorzata Moczydłowska, Julia Brzozowska i kapitan drużyny – Gabriela Galent.