Sukces kadetek UKS „Łapa”. Ciężko na to pracują

Uczennice Gimnazjum nr 1 w Łapach reprezentujące UKS ŁAPA w dniach 25-27.X.2013 brały udział w silnie obsadzonym I Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki Kadetek o puchar Burmistrza Wysokie Mazowieckie – MAX BASKET CUP 2013. Ozdobą tego turnieju był udział zaprzyjaźnionych z Łapą drużyn UKS Basket Aleksandrów Łódzki. Jedną z nich poprowadził trener kadry narodowej U -20 Tomasz Rozpara a drugą reprezentantka Polski Edyta Koryzna.

W imprezie tej wystąpiły następujące drużyny: UKS Max Basket Wysokie Mazowieckie, PG 18 Białystok, Gimnazjum nr 1 Nidzica, UKS Basket Aleksandrów Łódzki I, PG Ełk 4, UKS 2 Działdowo, UKS Basket Aleksandrów Łódzki 2, UKS „Łapa” Łapy

Podopieczne Dariusza Rydzewskiego zaprezentowały wysoki poziom swoich umiejętności i w ogólnej klasyfikacji zajęły II miejsce. W meczu finałowym decydującym o pierwszym miejscu przegrały różnicą 3 pkt z drużyną Aleksandrowa Łódzkiego 2 . Był to wspaniały pojedynek i przez wielu obserwatorów okrzyknięty meczem godnym finału. Nasze zawodniczki walczyły jak równy z równym, by ostatecznie uznać wyższość rywalek w stosunku 33-30. Najlepszą zawodniczkę drużyny w całym turnieju została Karolina Uszyńska, Iza Zdrodowska wybrana została do pierwszej piątki turnieju a Klaudię Łapińską uznano najbardziej wartościową zawodniczką drużyny. Cały zespół zasługuje na wyróżnienie. Brawo dziewczęta!

Skład zespołu: Klaudia Łapińska – kapitan, Zdrodowska Iza, Łochnicka Justyna, Łapińska Martyna, Kamińska Aleksandra, Gołaszewska Karolina, Sobocińska Dominika, Sosnowska Paulina, Uszyńska Karolina oraz Łapińska Karolina.