UKS Narew Łapy- walczymy-wygrywamy

W dniach 28-30.03.2014 w Luboniu koło Poznania odbyły się Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików w Judo. W zawodach wystartowało ponad pół tysiąca zawodniczek i zawodników z całej Polski walcząc o tytuł najlepszego zawodnika naszego Kraju. Jak na każdej dużej imprezie nie zabrakło zawodników z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Narew” Łapy, którzy godnie reprezentowali nasze miasto. Bardzo duży sukces może zapisać na swoim koncie Maryla Kostyra która zdobyła brązowy medal, potwierdzając tym wynikiem że jest czołową zawodniczką w Polsce ( nr. 1 w rankingu krajowym ).

Maryla wygrała 4 walki i tylko raz musiała schodzić z maty pokonana. Kategoria wagowa do 52 kg. w której startowała, była najliczniej obsadzoną kategoria w całych Mistrzostwach, co świadczy o znaczeniu tego medalu. Niewiele zabrakło a trenerzy wracaliby w dużo lepszych humorach, 5 miejsca zajęli Karolina Jabłońska i Wiktor Perajski. Niestety w decydującym o trzecim miejscu pojedynku musieli uznać wyższość przeciwników . Dużym sukcesem zakończył się start Gabrieli Kamińskiej, która będąc młodszym rocznikiem na 24 sekundy do końca walki wygrywała z brązową medalistką tych Mistrzostw a ostatecznie zajęła 7 miejsce. Bardzo dobry występ zaliczył Paweł Jabłoński mając 6 kg. niedowagi zajął wysokie 9 miejsce. Już niedługo starsi koledzy i koleżanki z klubu powalczą o medale Mistrzostw Polski Juniorek i Juniorów i za nich trzymamy kciuki.