61 lat różnicy – za nami zimowy bieg „Cztery Pory Roku”

Biegli razem przez kilka kilometrów, ostatni kilometr należał do Kuby (numer 35)

Zimowy bieg z cyklu “Cztery Pory Roku”, organizowany przez Ośrodek Kultury Fizycznej, odbył się w niedzielę w Łapach. Na starcie stanęło trzydzieści siedem osób, w bardzo różnym wieku. Triumfowali Kuba Perkowski i Monika Tarasiuk. Po biegu zorganizowaliśmy ognisko dla wszystkich zawodników i kibiców.

Pogoda dopisała, choć zima była tylko w nazwie biegu. Nad ranem była burza, później padał grad, przed biegiem świeciło słońce, a w trakcie – wiatr mocno przeszkadzał biegaczom. Trasa również nie należała do łatwych – grząskie ścieżki Bindugi nie ułatwiały biegania. Najlepiej od początku w tych warunkach radziła sobie dwójka zawodników, którzy byli wskazywani jako faworyci – Kuba Perkowski i Daniel Bochenko. Na półmetku biegli razem, na ostatnim kilometrze kilkadziesiąt metrów przewagi zyskał Kuba, który nie oddał prowadzenia do końca. Daniel Bochenko był drugi, na trzecim miejscu do mety dobiegł Paweł Kowalik.

Najlepszą biegaczką wśród kobiet była Monika Tarasiuk, drugie miejsce zajęła Edyta Chmielewska, reprezentująca Żandarmerię Wojskową, a trzecia do mety dobiegła Justyna Tymińska. Przy okazji chcemy pozdrowić Paulinę Łapińską, która wygrywała poprzednie edycje biegu, ale nie mogła wystartować tym razem z powodu poważnej kontuzji. Wracaj do zdrowia, Paulina, czekamy na Ciebie!

Najlepsza kobieta – Monika Tarasiuk

Powrót po kontuzji zanotował najstarszy biegacz, mający 79 lat Zygmunt Łapiński. Z czasu był zadowolony – 1 godzina i 2 minuty to porównywalny czas do tego, jaki osiągał pan Zygmunt przed kontuzją. Niewiele zabrakło do znalezienia się w pierwszej dziesiątce najmłodszemu zawodnikowi – Pawłowi Kondraciukowi, który nie ma jeszcze osiemnastu lat. Dobiegł na 11. miejscu, ale potencjał w tym zawodniku drzemie naprawdę bardzo duży. Co ciekawe, między najmłodszym a najstarszym zawodnikiem, biorącym udział w zawodach, różnica wieku wynosiła 61 lat! Pobiegły więc trzy pokolenia!

Zygmunt Łapiński wrócił po kontuzji i był zadowolony z czasu, jaki osiągnął

Wszystkim zawodnikom bardzo dziękujemy za udział i liczymy na to, że spotkamy się w jeszcze większym gronie na wiosennym biegu, który odbędzie się 17 maja.

Nagrody najlepszym zawodnikom i zawodniczkom wręczyli nasi goście – Sławomir Maciejewski – Przewodniczący Rady Miejskiej w Łapach oraz Wiesław Szustak – Radny Rady Miejskiej w Łapach. Dziękujemy!

Najlepsi biegacze
Najlepsze biegaczki

Dziękujemy również za pomoc przy organizacji biegu:

– Krzysztofowi Gołaszewskiemu – Burmistrzowi Łap

– Komendantowi Komisariatu Policji w Łapach Tomaszowi Organkowi i funkcjonariuszom zabezpieczającym bieg

– Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Łapach Robertowi Dzierżkowi i strażakom z jednostki, którzy zabezpieczali bieg