Faworyci pokazali moc! W czwartek pasjonujący finał

Tak jak się spodziewaliśmy – półfinałowe mecze dostarczyły kibicom dużo emocji. Do finału awansowali faworyci – KS Niszczyciele i Aby Do Przerwy. Finałowe starcie zapowiada się pasjonująco!

Dla pierwszych z nich mecz rozpoczął się źle. Szybka akcja MKW 96 zakończyła się golem. Bramka dla MKW obudziła Niszczycieli, którzy kilka minut później wyrównali. W pierwszej, wyrównanej połowie, oba zespoły dorzuciły jeszcze po  jednej bramce, schodząc na przerwę przy stanie 2:2. W drugiej połowie faworyci meczu pokazali, że nawet przy wąskiej kadrze, można zachować siły na cały mecz. Szybko zdobyli bramkę na 3:2. MKW próbowali odpowiedzieć, ale byli nieskuteczni. Efektem ataków była stuprocentowa sytuacja, przed jaką stanął zawodnik MKW. Najpierw bramkarz Niszczycieli odbił przed siebie piłkę uderzoną z dystansu, ale wybił ją wprost pod nogi przeciwnika, który, mając przed sobą tylko bramkarza…trafił właśnie w niego. Po raz kolejny sprawdziła się stara, piłkarska zasada, w myśl której zmarnowane sytuacje szybko się mszczą. Kilkadziesiąt sekund po “setce” dla MKW, Niszczyciele strzelają na 4:2, i wydawało się, że jest po meczu. Ale MKW nie poddawali się. Po indywidualnej akcji napastnika MKW, na 3 minuty przed końcem meczu, padł gol na 4:3. Niszczyciele, dzięki doświadczeniu, ograniu i umiejętnościom, utrzymali wynik i zasłużenie awansowali do finału.

Zagrają w nim z Aby Do Przerwy, którzy nie mieli większych kłopotów z pokonaniem Bad Boys. W pierwszej połowie można powiedzieć, że “przejechali się” po swoich przeciwnikach. Grali twardo w obronie, rozbijając ataki Bad Boysów, i skutecznie w ataku, strzelając wszystko, co było “na nodze”. Przy dwóch bramkach Aby Do Przerwy sprzyjało szczęście, piłka odbiła się od nogi blokującego strzał zawodnika, myląc bramkarza, albo golkiper parował strzał…w bramkę. Do przerwy było 4:0. W drugiej połowie Bad Boysi, po składnej akcji, strzelają bramkę i próbuję atakować. Brakowało jednak jakości piłkarskiej, żeby rozmontować silną obronę Aby Do Przerwy. Pod koniec meczu Aby Do Przerwy pieczętują swoją przewagę i zdobywają piątą bramkę. 5:1 to wynik odzwierciedlający wydarzenia na boisku.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Łap na wielki finał rozgrywek Profit Ligi Piłkarskich Amatorów OKF 2019.

MECZ O TRZECIE MIEJSCE – czwartek, godzina 18:40