Igrzyska Lekkoatletyczne szkół gminy Łapy 2017. Rafał Łupiński (ZS Płonka Kościelna) podwójnym rekordzistą. Dwie odsłony zawodów.

Rywalizację lekkoatletyczną (13-14.06) uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z gminy Łapy podzieliła się na dwie wyraźne części. Pierwszy dzień to około setka startujących uczniów szkół podstawowych, piękna walka o zwycięstwo w każdej z konkurencji oraz deszcz i zimno i tylko jeden, rekordowy wynik uzyskany przez zespół sztafety  dziewcząt ,na dystansie 4×60 m. SP2 (trener Jarosław Bagiński) – 36,31 sek.
[singlepic id=2081 w=320 h=240 float=center]
Drugi dzień to dramatycznie niska frekwencja wśród startujących, słoneczna i wietrzna pogoda  oraz wyjątkowej urody rywalizacja w niektórych konkurencjach.  W biegu na 100m. rekord ustanowił Rafał Łupiński –ZS Płonka Kościelna (trener Tadeusz Sutkowski) wynikiem 11,43 sek., który wyprzedził Kamila Piekarskiego – PG1  o 0,15 sek. Rafał należy do jednego z najszybszych w województwie podlaskim  w swojej kategorii wiekowej.  Jest też doskonałym atletą pchającym kulę.  W tej konkurencji również ustanowił rekordowy wynik, posyłając kulę na odległość 14,58m. tj. o ponad 1,5 metra dalej od starego rekordu.
Wspaniały występ w skoku w dal zaliczył Kamil Piekarski – PG1. Skoczył on na odległość 5,46m. ustanawiając nowy rekord, poprawiając stary o 30cm. Obu rekordzistom i ich trenerom gratulujemy.
Wyniki w załączeniu:
Olimpiada LA Szkól Gimnazjalnych
Igrzyska la. Szkół Podstawowych
Foto; Rafał Łupiński – podwójny rekordzista Igrzysk w kategorii 100m, oraz pchnięcia kulą w towarzystwie trenera Tadeusza Sutkowskiego (z lewej) przed podium oraz rywali z rzutni
(OKf)