ŁAPA O KROK OD AWANSU

Młodzi koszykarze UKS ŁAPA są o jedną wygraną od zajęcia jednego z dwóch pierwszych miejsc w wojewódzkich eliminacjach Mistrzostw Polski kadetów. W środę 25.11 o 15:30 w sali Gimnazjum nr.1 odbyło się pierwsze spotkanie z drużyna MKS BATORY 18. Mecz widzów o słabszych nerwach mógł zmusić do wizyty u kardiologa. Po dwóch pierwszych kwartach na tablicy wyników widniał remis 30:30. Trzecia kwarta to okres bardzo dobrej gry naszych zawodników, który wieńczy wynik 51:34. Minuty prawdy o naszych umiejętnościach miały nadejść w czwartej kwarcie…i tak się stało. Doświadczeni zawodnicy z Białegostoku ruszyli do odrabiania strat. 3 minuty przed końcem goście wychodzą na 2 punktowe prowadzenie. Ostatnie dwie minuty to zmiany prowadzenia, remisy, faule, rzuty wolne, dramaturgia godna wagi spotkania. Wynik końcowy…70:69 dla ŁAPY!! Przed nami mecz rewanżowy w Białymstoku 28.11. , jeśli nasza drużyna odniesie zwycięstwo awansujemy do rozgrywek strefowych gdzie zagramy serie spotkań z drużynami z województwa mazowieckiego. Trzeba podkreślić że dotarcie tak wysoko w rozgrywkach było możliwe tylko dzięki ciężkiej dwuletniej pracy naszych zawodników, możliwości    nauki w klasie sportowej ( 6 najstarszych to uczniowie klasy 3D sportowej w gimnazjum nr.1) i przede wszystkim ogromnej chęci do ciężkiej pracy. Trzymajmy kciuki za powodzenie naszych koszykarzy!