Prawdziwy sprawdzian dla sportowców z Łap

W piątek, od godziny 18:00 na stadionie w Łapach przy ul. Leśnikowskiej, każdy sportowiec będzie mógł sprawdzić się w trudnym teście, tzw. „MURPH’ie”.

MURPH polega na wykonaniu określonej liczby powtórzeń kilku ćwiczeń, wykonywanych ciągiem, jedno po drugim. Najpierw trzeba przebiec 1600 metrów, 100 razy podciągnąć się na drążku, później zrobić 200 pompek, wykonać 300 przysiadów, a na koniec przebiec jeszcze 1600 metrów. Liczbę powtórzeń i dystans można jednak dostosować do własnych możliwości i zrobić połowę lub ¼ każdego z ćwiczeń, więc nie trzeba obawiać się tych z pozoru przerażających liczb.

Jej organizatorem w Łapch jest Grzegorz Cholewa, trener UKS „Łapa” Łapy. Test odbędzie się na stadionie w Łapach, w piątek, 6 września, od godziny 18:00.

MURPH to jedne z najbardziej oryginalnych zawodów sportowych na świecie. Zorganizowane zostały ku pamięci amerykańskiego żołnierza Michaela Murphy’ego, który podczas ataku talibów na amerykańskich żołnierzy w 2005 roku w Afganistanie, jako jedyny zdecydował się pobiec, poinformować dowództwo o zagrożeniu i sprowadzić wsparcie swoim kolegom. Podczas tej próby zginął. Miał 29 lat.