To już w najbliższą sobotę – XVII Bieg Uliczny im. Waldemara Kikolskiego. Będą utrudnienia w ruchu drogowym

Zgłoszenia wpływają sukcesywnie, jednak o dokładnej liczbie biegaczy, którzy wezmą udział w biegu głównym, będziemy wiedzieli, dopiero, na pół godziny przed jego rozpoczęciem. Wśród startujących, mamy nadzieję, zobaczyć wielu ,, starych,,  znajomych oraz nowe twarze. Dzisiaj bieganie przeżywa prawdziwy boom. Wokoło pełno najróżniejszych biegów. Tylko niewielu organizatorów może poszczycić się ich kontynuacja przez siedemnaście lat z rzędu. Nie musimy niepokoić się o poziom sportowy rywalizacji, bo  wiemy, że będzie bardzo wysoki a rywalizacja –  jak zwykle, pasjonująca.

Nasz Bieg ma wielu bohaterów. Są nimi sportowcy niepełnosprawni, są nimi weterani, są nimi zwycięzcy ale są nimi też ci, którzy pokonując dystans pokonują własne słabości. Każdy z nich zasługuje na to, by go docenić, by czuł się najważniejszy, by czuł się szczęśliwy. Tylko udział w rywalizacji sportowej daje takie możliwości.

Bardzo, ale to bardzo cieszymy się z dużej frekwencji przedszkolaków i uczniów najmłodszych klas. Wierzymy, że przysłowie ,,czym skorupka nasiąknie za młodu…..,, znajdzie zastosowanie do wielu, wielu z nich.

Gorąco zachęcamy – zarezerwujcie Państwo czas w ten sobotni dzień, aby móc wybrać się na stadion przy ul. |Leśnikowskiej, i w towarzystwie budzącej się do życia przyrody oraz innych kibiców móc obserwować i przeżywać wydarzenia sportowe. Zaczynamy już od godziny 11. Zapraszamy.

W związku z  Biegiem Ulicznym im. Waldemara Kikolskiego, który odbędzie się 29 kwietnia br. mogą wystąpić utrudnienia w płynności ruch drogowego na niektórych odcinkach ulic w Łapach w godzinach od ok. 13.00 do ok. 13.40.

Trasa biegu przedstawia się następująco: start – na stadionie miejskim – ul. Leśnikowska -ul. gen. Sikorskiego, – ul. Płonkowska, – ul. Goździkowska, – ul. Polna, -ul. Leśnikowska – meta na stadionie miejskim.
Poszczególne odcinki nadzorowane będą przez funkcjonariuszy Policji oraz Ochotniczej Straży Pożarnej. Policjanci zajmą się również regulacją ruchu na ważniejszych skrzyżowaniach. Zakłócenia mogą potrwać po kilka minut.

Za kłopoty związane z utrudnieniami, organizatorzy Biegu, bardzo przepraszają.

(OKf)