UKS ŁAPA- ELIMINACJE MISTRZOSTW POLSKI

Dnia 11.03.2017 w hali sportowej na Matejki odbył się mecz rewanżowy z cyklu klubowych eliminacji  do Mistrzostw Polski Kadetek w koszykówce pomiędzy UKS ŁAPA Łapy a UKS LA Basket Warszawa.
W pierwszym pojedynku w Warszawie, który odbył się dokładnie tydzień temu górą były warszawianki, które wypracowały sobie dość wysoką przewagę punktową.
Do rewanżu zawodniczki UKS ŁAPA przystąpiły świadome dużej straty ale nie zamierzały „tanio sprzedać  skóry”.
Z perspektywy czasu można stwierdzić, że było to starcie z Goliatem.
Warszawianki jednak długo będą pamiętały nasze miasto, ponieważ  do 3 kwarty to było bardzo wyrównane widowisko.
Początek to tragiczne 0:13! Jednak w Łapach mieszkają twarde charaktery. Po zmianie obrony z           „każdy swego” na „strefową” wychodzimy  na prowadzenie 15:13 i dopiero wtedy zaczął się prawdziwy mecz. Akcja za akcję, kosz za kosz. Jedna tylko różnica: w drużynie z Warszawy ciągłe zmiany dwunastu  zawodniczek a u nas praktycznie cały czas siódemka graczy. Nie jeden z licznie przybyłych widzów zadawał sobie pytanie- ile można biegać? Można okazuje się. Udowodniły to dziewczęta z Łap, które mimo  ostatecznej porażki-  tak naprawdę w ostatniej kwarcie,  zostawiły serce na parkiecie! Brawo dziewczęta!
Dziękujemy bardzo wszystkim kibicom za liczne przybycie do naszej hali i wspaniały doping.