„Czas darowany nam – aktywność fizyczna seniorów”. Projekt dla seniorów

Ruszyły już zajęcia dla seniorów realizowane w ramach  projektu pt. „Czas darowany nam – aktywność fizyczna seniorów”.

Wakacje za nami – grupa łapskich seniorów i słuchaczy UTW, uczestników projektu „Czas darowany nam – aktywność fizyczna seniorów” zainaugurowała projekt współfinansowany z budżetu gminy Łapy w ramach zadania publicznego dotyczącego działalności na rzecz osób w wieku emerytalnym.

Piękna, słoneczna pogoda powitała wszystkich uczestników sportowego spotkania na łapskim stadionie. Przybyły na spotkanie burmistrz Łap Krzysztof Gołaszewski serdecznie powitał seniorów i zapewnił, że jest gorącym zwolennikiem aktywności, edukacji i uczestnictwa w życiu społecznym seniorów.

Były spacery z „kijami”, rzucanie lotką do celu, przeciąganie liny i inne zajęcia ruchowo – sportowe, a przy tym dużo dobrej zabawy i zdrowej rywalizacji. Ukoronowaniem sportowych zmagań było ognisko, pieczone kiełbaski i ludowe przyśpiewki.

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ

Przypominamy, że celem projektu jest przede wszystkim podniesienie wiedzy i motywacji do uprawiania sportu wśród seniorów miasta i gminy Łapy oraz słuchaczy Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Kolejne działania projektowe to:

– jednodniowa turystyczna wycieczka ph. “Śladami mazowieckich przodków” (październik)

– wykład pt. “Ruszaj się – bądź aktywny, ciesz się zdrowiem” (listopad)

– wyjazd na kręgle (grudzień)

Zapraszamy do kolejnych działań w ramach realizowanego projektu.

Więcej informacji na temat realizowanego projektu można uzyskać w biurze UTW ul. Matejki 19 (dawny budynek Gimnazjum) w każdą środę w godzinach od 10:00 – 12:00 lub tel. 792 952 017.